top of page

Wymarzony rewanż z viceliderem!!!

30 stycznia rozegrałyśmy na własnej hali rewanżowe spotkanie z viceliderem gr A III ligi MZPS kobiet- Kampusem Wielickim. Pierwszy mecz w Wieliczce zakończył się szybką wygraną przeciwniczek wynikiem 3:0. Tym razem to jednak nasza drużyna była górą - bez straty seta zwyciężylyśmy w tym spotkaniu.

Pierwszy set na początku był grą punkt za punkt. Od pierwszych akcji kibice mogli zobaczyć na boisku wiele ofiarnych akcji po jednej jak i po drugiej stronie. Nasza dobra zagrywka spowodowała, że wieliczanki miały duże trudności w przyjęciu, a wyprowadzane przez nas kontry były bardzo skuteczne. Dzięki temu objęłyśmy kilkupunktową przewagę, którą utrzymałyśmy do samego końca, a bezpośrednio punktowa zagrywka zakończyła pierwszą partię.

Drugi set wyglądał bardzo podobnie jak pierwszy. Funkcjonowało przyjęcie, a co za tym idzie świetne rozegranie i kończące ataki. Bardzo dobrze na środku spisywały się nasze zawodniczki, zarówno w ataku jak i bloku, którym zdobyłyśmy kilka punktów w tym secie. Przez całą partię utrzymywałyśmy przewagę punktową i podobnie jak pierwszy set zakończyłyśmy go wynikiem 25:20.

Na trzecią odsłonę wyszłyśmy bardzo zdeterminowane i zmotywowane do tego żeby zakończyć mecz w tej partii. Od samego początku wypracowałyśmy sobie bardzo dużą przewagę- na tablicy pojawił się wynik 12:4. Wszystkie dzięki bardzo dobrej zagrywce oraz obronie, dzięki której można było wyprowadzić punktowe konktry. Wydawać by się mogło, że set skończy się szybko. Jednak młode zawodniczki z Wieliczki pokazały, że potrafią walczyć. Stopniowo odrabiały straty. W kilku akcjach im w tym pomogłyśmy robiąc proste błędy. Wieliczanki rozkręciły się na tyle, że doprowadziły do wyniku 22:21. Jednak dwa błędy przeciwniczek i skuteczny blok naszej środkowej spowodowały, że mogłyśmy się cieszyć z tego ważnego zwycięstwa.

Po raz kolejny dziękujemy naszym niezawodnym kibicom za doping i to, że byli z nami!

Już dziś zapraszamy na kolejne (przedostatnie) spotkanie na naszej hali. 6 lutego o godz. 17.00 zagramy z drużyną Salosu Staniątki, którym w pierwszym spotkaniu uległyśmy 3:1. Liczymy na wasze wsparcie w drodze do zwycięstwa!

SMS Aktywni Raba Wyżna – Kampus Wielicki 3:0 (25:20, 25:20, 25:23)

Skład: D. Lubińska, D. Hudomięt, K. Stasiak, K. Krasińska, K. Grzybacz, K. Dyląg, K. Hudomięt (libero) oraz A. Waśko, A. Suwada i P. Garlacz. Trener R. Szawernoga.