top of page

Drugie zwycięstwo ze Starym Sączem!

10 listopada na hali sportowej Gminazjum w Rabie Wyżnej rozegrałyśmy po dłuższej przerwie kolejne rewanżowe spotkanie. Przeciwniczkami był Stary Sącz, z którym w pierwszym meczu wygrałyśmy 3:1. Identyczny wynik padł i tym razem.

Pierwszy set od początku należał do przyjezdnych. Siatkarki Popradu odskoczyły nam na kilka punktów, jednak w połowie partii zaczęłyśmy odrabiać straty. Bardzo dobra punktowa zagrywka plus ofiarne akcje w obronie i kontry skutkowały kilkupuntowymi seriami, dzięki którym pokonałyśmy sądeczanki w pierwszej odsłonie spotkania.

Druga partia wyglądała zdecydowanie lepiej w naszym wykonaniu. Popełniałyśmy mniej błędów niż rywalki, w polu zagrywki równiez spisywałyśmy się bardzo dobrze. Set zakończył się wynikiem 25:22.

W trzeciej partii w nasze szeregi wkradło się za dużo rozluźnienia, co przede wszystkim przełożyło się na złe przyjęcie. Tym razem to siatkarki ze Starego Sącza często punktowały bezpośrednio z zagrywki. W połowie partii udało nam się zbliżyć na dwa punkty jednak rywalki znów odskoczyły i tego seta przegrałyśmy do 21.

Wierzyłyśmy jednak, że 4 partia będzie ostatnią. Wyszłyśmy bardzo zmotywowane i chciałyśmy zdobyć komplet punktów. Od smaego początku seta narzuciłyśmy swoje tempo gry. Po raz kolejny funkcjonowała zagrywka, a akcja na siatce należały do nas. Mocne ataki i technicze kiwki mogły podobać się zgromadzonym kibicom. Końcówka była trochę nerwowa, ponieważ po zdobyciu przez nas 24 punktu, Popradowi udało się odrobić 5 punktów. Jednak nasza przewaga była na tyle duża, że po ataku Agi Waśko ze środka zakończyłyśmy seta wynikiem 25:21 i tym samym wygrałyśmy cały mecz.

Dziękujemy wszystkim kibicom mimo późnej niedzielnej pory za przybycie i głośny doping oraz wsparcie.

16 stycznia miałyśmy udać się do Szerzyn, jednak mecz został przeniesiony, podobnie jak kolejne spotkanie u nas z Salosem Staniątki(prawdopodobny termin to 6 luty).

SMS AKTYWNI - POPRAD Stary Sącz 3:1 (25:22, 25:22, 21:25, 25:21)

Skład: D. Lubińska, D. Hudomięt, K. Grzybacz, K. Krasińska, K. Stasiak, A. Waśko, K. Hudomięt (libero),K. Dyląg, A. Suwada. Trener: R. Szawernoga.