top of page

Udany rewanż!!

12 grudnia rozegrałyśmy pierwszy mecz rundy rewanżowej. Naszymi przeciwniczkami był zespół Podkarpacie Bobowa. Poprzednie starcie z tą drużyną zakończyło się dla nas porażką1:3. M.in. dzięki temu byłyśmy jeszcze bardziej zdeterminowane żeby tym razem odnieść zwycięstwo.

Od samego początku nasza gra wyglądała całkiem dobrze, funkcjonowało przyjęcie oraz zagrywka, nie robiłyśmy już tylu błędów co w poprzednich meczach. Jednak rywalki nie dawały za wygraną i praktycznie cała pierwsza partia rozgrywana była "punkt za punkt". W końcówce to jednak my zachowałyśmy zimną krew i set należał do nas.

W drugiej partii gra wyglądała podobnie, choć na początku seta to przyjezdne wypracowały sobie kilka punktów przewagi. Na szczęście dobrą grą w ataku i dzięki skutecznej zagrywce, szczególnie naszej atakującej Kasi Krasińskiej, dogoniłyśmy rywalki, a nawet zdobyłyśmy prowadzenie, którego nie oddałyśmy do końca tej partii.

Trzeci set od samego początku układał się po naszej myśli, świetne akcje w obronie, przekładaly się na skuteczne kontry, a dzięki dobremu przyjęciu, rozgrywająca miała wiele opcji do wyboru. Prowadziłyśmy już 18:13... i przy tym stanie zaczęło szwankować przyjęcie, co wykorzystały siatkarki z Bobowej. Na tablicy pojawił się wynik 18:21 dla gości. Po drugiej przerwie wziętej przez trenera, wiedziałyśmy, że jest to nasze być albo nie być. Kluczowa w tym momencie była świetna zagrywka naszej Pani Kapitan Doroty Lubińskiej. Dokładając punkty z kontry doprowadziłyśmy do remisu 23:23. I wtedy dwa błędy rywalek z Bobowej, po długiej wymianie piłek, sprawiły, że mogłyśmy się w końcu cieszyć ze zdobycia 3 punktów. Są one bardzo cenne, ponieważ w tabeli naszej grupy zrobiło się bardzo ciasno, różnice punktowe między zespołami są niewielkie(nie licząc Sandecji Nowy Sącz, który do tej pory stracił zaledwie dwa sety). My w tej chwili zajmujemy 6 miejsce.

Jak zwykle dziękujemy niezawodnym kibicom za ich wspaniały doping, który na pewno słyszała cała Raba Wyżna! ;) I przepraszamy za wprowadzenie niektórych w stan przed zawałowy w trzecim secie :P

Ostatnie spotkanie w 2015 roku rozegramy na wyjeździe 19 grudnia w Tarnowie. Pierwszy mecz z tą drużyną wygrałyśmy 3:0. Tym razem na pewno będzie trudniej, bo gramy na terenie rywala, ale postaramy się by rezultat był taki sam jak poprzedni! Trzymajcie kciuki!

Bluzy, w których jesteśmy na zdjęciu zostały wykonane dzięki wsparciu finansowemu Gminy Raba Wyżna. Dziękujemy bardzo!!

SMS Aktywni Raba Wyżna – MKS Podkarpacie Bobowa 3:0 (27:25, 25:22, 25:23)

Skład: D. Lubińska, K. Krasińska, K. Grzybacz, K. Stasiak, D. Hudomięt, A. Waśko, K. Hudomięt (libero) oraz K. Dyląg i P. Garlacz. Trener: R. Szawernoga.