top of page

Przegrana na koniec pierwszej rundy...

W sobotę 5 grudnia na hali w Rabie Wyżnej podejmowalyśmy drużynę z Piwnicznej. Niestety mecz po tie-breaku zakończył się na korzyść przyjezdnych i na ligowym koncie zapisałyśmy tylko jeden punkt.

Pierwszy set nie wskazywał na to, że tak zakończy się spotkanie. Nasza gra wyglądała bardzo dobrze, funkcjonowała zagrywka, która przynosiła bezpośrednie punkty a także przyjęcie, dzięki któremu wyprowadzałyśmy skuteczne akcje.

Gra w drugiej partii nie miała już jednak nic wspólnego z tym co pokazałyśmy wcześniej. Na początku roztrwoniłyśmy 5 punktową przewagę, a w dalszej części seta popełniłyśmy taką liczbę błędów, że Piwniczna spokojnie kontrolowała przebieg reszty partii. Tak więc na tablicy pojawił się wynik 1:1.

Następna odsłona to "wypisz, wymaluj " set drugi. Mimo dobrego przyjęcia nie potrafiłyśmy skończyć pierwszego ataku , a błędy w polu obrony i zagrywki tylko pomogły przeciwniczkom wygrać trzeciego seta.

W czwartej partii początek należał znów do przyjezdnych. Odskoczyły na kilka punktów, jednak w tym momencie nasz duch walki i wiary powrócił, zaczęłyśmy zdobywać punkty seriami, a dobra zagrywka i postawa w ataku dzięki świetnemu rozegraniu sprawiły, że tym razem to my byłyśmy górą. Przy głośnim dopingu licznie zgormadzonych kibiców udało nam się doprowadzić do tie-breaka.

Niestety w piątej partii inicjatywę od samego początku przejęły siatkarki z Piwnicznej-Zdrój wypracowując sobie przewagę 4 punktów. Po zmianie stron próbowałyśmy odrobić stratę, m.in. dzięki dwóm efektownym "czapom" na środkowej Ogniwa. Jednak skrzydłowe były bardziej skuteczne i tym samym musiałyśmy uznać wyższość gości, które jako pierwsze w tym sezonie pokonały nas na naszym terenie. Przegrana bardzo boli jednak nie możemy się poddawać i musimy w kolejnych meczach pokazać, że potrafimy być górą. Dziękujemy wszystkim kibicom za wsparcie do samego końca. Jesteście najlepsi!!

Kolejne spotkanie to pierwszy mecz drugiej rundy, tzw. rewanżowej. Rozpoczniemy ją od meczu na własnym parkiecie z drużyną Podkarpacia Bobowa-1 mecz zakończył się wynikiem 3:1 dla Bobowej. Zrobimy wszystko aby tym razem 3 punkty należały do nas. Zapraszamy serdecznie na to spotkanie 12 grudnia o godz. 19.30 jak zwykle na halę przy Gimnazjum nr 1 w Rabie Wyżnej. Postaramy się tym razem was nie zawieść! Bądźcie z nami.

SMS Aktywni - OGNIWO Piwniczna-Zdrój 2:3 (25:21, 19:25, 20:25, 25:20, 11:15).

Skład: D. Lubińska, D. Hudomięt, K. Stasiak, K. Grzybacz, K. Krasińska, K. Dyląg, K. Hudomięt(libero), A. Waśko. Trener: R. Szawernoga.