top of page

Wygrany pięciosetowy bój!

W ubiegłą sobotę - 21 listopada, na własnej hali podejmowałyśmy drużynę SMS Dalin Myślenice, która plasuje się o jeden stopień wyżej niż my w ligowej tabeli. W związku z drobnymi problemami w składzie w naszej drużynie, do meczu przystąpiłysmy tylko w 8-osobowej obsadzie, lecz bardzo zmotywowane i zdetermoniwane by wygrać to ważne spotkanie! "Co nas nie zabije to nas wzmocni" - było to nasze motto przewodnie, które sprawdziło się w 100%! Wola walki i serce zostawione na boisku sprawiy, że tym razem mogłyśmy się cieszyć ze zwycięstwa!! :)

Pierwszy set to lekka nerwówka z naszej strony. Kilka błędów w przyjęciu i brak kończących akcji spowodowały, że Dalin wygrał ta partię do 22. W kolejnej odsłonie pokazałyśmy jednak, że łatwo skóry nie sprzedamy. Od samego początku wypracowałyśmy sobie kilku punktową przewagę, ktorą utrzymałyśmy do końca i w rezultacie na tablicy pojawił się wynik 1:1. Trzecia partia to odwzorowanie pierwszego seta - ponownie nasze błędy w przyjęciu i corz wieksza przewaga Dalinu dały im zwycięstwo. Czwarty set to była ostatnia szana, żeby pokazac na co nas stać. Opanowałysmy nerwy i dzięki bardzo skutecznej grze na siatce orz ofiarnym obronom doprowadziłyśmy do pierwszego w tym sezonie tie-breaka. Od początku narzucilyśmy swoje tempo gry i zbudowałysmy 4 punktową przewagę. Po zmianie stron nastąpił mały kryzys i siatkarki z Myślenic odrobiły stratę. Jednak w końcówce to my zachowałysmy więcej zimnej krwi i mecz zakończył się po 5 partiach na nasza korzyść. Nasza radośc była ogromna, poniewaz udowodnilyśmy, że potrafimy walczyć i jesteśmy na maxa zaangażowane w to co robimy. Liczyło sie dla nas tylko zwycięstwo, które udało się w tak trudnym momencie osiągnąć. Dziękujemy wszystkim zgromadzonym kibicom, którzy nas mocno dopingowali w najwazniejszych momentach! Jesteście niezastąpieni!

A już we czwartek (26.11 o godz. 19.00) czeka nas wyjazdowe spotkanie z liderem grupy A III ligii MZPS- STS Sandecją Nowy Sącz. Na pewno będzie to dla nas bardzo ciężki mecz, ponieważ Nowy Sącz nie przegrał jeszcze żadnego meczu i w 7 spotkaniach stracił tylko jednego seta. Trzymajcie za nas kciuki!!

SMS Aktywni - SMS DALIN Myślenice 3:2 (22:25, 25:19, 21:25, 25:22, 15:11)

Skład: D. Lubińska, D. Hudomięt, A. Waśko, K. Grzybacz, K. Stasiak, K. Krasińska, K. Hudomięt(libero), P. Garlacz. Trener: R. Szawernoga.