top of page

3 punkty zostają w Rabie

22 października gościłyśmy na naszej hali drużynę GAS Rozwój Szerzyny. Przy licznie dopingującej nas publiczności mecz po około godzinie zakończył się wynikiem 3:0 dla nas. Jednak spotkanie nie do końca było tak łatwe jakby mogło się wydawać. Mecz rozpoczęłyśmy dobrze, bo szybko zyskałyśmy przewagę nad przeciwniczkami. Trener mógł pozwolić sobie na zmiany w drużynie, a główną z nich był debiut naszej nowej zawodniczki Pauliny, która pojawiła się na pozycji rozgrywającej. Do końca seta kontrolowałyśmy przebieg gry i zakończył się on przy stanie 15:13. Problemy zaczęły się w drugiej partii. Nasza drużyna była nie do poznania. Gra kompletnie się nie kleiła, popełniłyśmy masę prostych błędów, dzięki czemu Szerzyny wyszły na prowadzenie 8:2(!). W naszych głowach była tylko jedna myśl: nie możemy sobie pozwolić na stratę tego seta. Po wziętym czasie, dzięki dobrej zgrywce oraz wyprowadzanym kontrom dogoniłyśmy przeciwniczki, a nawet wyszłyśmy na prowadzenie. Wydawać by się mogło, że utrzymamy to do końca. Jednak wtedy znów wszystko zaczęło szwankować. Kolejne błędy z naszej strony sprawiły, że na tablicy pojawił się wynik 22:22. Na szczęście zagrywka była po naszej stronie i udało się zdobyć bezpośrednio 2 punkty, a wykończona kontra zakończyła drugiego seta. Trzecia partia to była już tylko formalność. Dzięki dobrej grze w każdym elemencie mogłyśmy się cieszyć ze zwycięskiego meczu. Dopisałyśmy na swoje konto kolejne 3 punkty, jednak nikt nie mógł być zadowolony z jakości gry, która mamy nadzieję nie powtórzy się już w żadnym spotkaniu. Serdecznie dziękujemy wszystkim przybyłym kibicom, którzy wierzyli w nas do końca i pomogli swoim dopingiem w odniesieniu tego zwycięstwa.

Teraz czeka nas przerwa, a na ligowe parkiety wrócimy 7 listopada. Będzie to wyjazd do Niepołomic gdzie zmierzymy się z drużyną Salosu Staniątki.

SMS Aktywni Raba Wyżna - GAS Rozwój Szerzyny 3:0 (25:13, 25:22, 25:9).

Skład: D. Lubińska (k), D. Hudomięt, A. Waśko, K. Grzybacz, K. Krasińska, K. Stasiak, K. Hudomięt (libero), A. Talip, P. Garlacz. Trener: R. Szawernoga.