top of page

Zwycięstwo w Starym Sączu!

16 października awansem rozegrałyśmy kolejne spotkanie III ligii MZPS. W trzeciej kolejce pierwszej rundy zmierzyłyśmy się z doświadczoną drużyną POPRADU Stary Sącz. Utrzymałyśmy bardzo dobrą grę z meczu z Tarnowem i wywiozłyśmy pierwsze trzy punkty z terenu przeciwnika. Mecz zakończył się wynikiem 3:1 dla naszego zespołu.

W pierwszym secie od samego początku narzuciłyśmy swoje tempo gry. Dzięki dobrej zagrywce oraz skutecznej grze na siatce zdobyłyśmy kilkupunktową przewagę, którą utrzymywałyśmy przez całą partię, w której Stary Sącz ostatecznie zdobył 14 punktów.

Kolejny set rozpoczął się bardzo podobie jak pierwszy. Kilka oczek przewagi pozwoliły na bardziej kombinacyjną grę, która skutkowała zdobywaniem kolejnych punktów. Bardzo dobrze funkcjonował nasz blok oraz ataki "z krótkiej". Jednak w połowie seta nagle zaczęło szwankować nasze przyjęcie. Dziewczyny z Popradu zdobyły kilka punktów pod rząd i zaczęły odrabiać straty. Na szczęście w miarę szybko zareagowałyśmy i ponownie parkiet należał do nas. Set zakończył się wynikiem 25:18 dla nas.

Do pełni szczęścia brakowało jednej partii. Wtedy w nasze szeregi wkroczyło rozluźnienie, a siatkarki ze Starego Sącza pokazały, że potrafią walczyć. Nie potrafiłyśmy przyjąć mocnych zagrywek, przeciwniczki omijały blok i tym razem to one wypracowały sobie kilku punktową przewagę. Udało nam się odrobić kilka oczek, lecz dobra postawa w polu zagrywki zawodniczek Popradu oraz ich mocne ataki sprawiły, że w tej partii musiałyśmy uznać wyższośc gospodyń. 25:18 dla Starego Sącza.

Porażka w trzecim secie zdeterminowała nas do powrotu do gry z pierwszej i drugiej partii. Tak też pierwsze punkty należały do nas i od początku osiągnęłysmy spora przewagę. Tym razem to nasz serwis sprawiał bardzo dużo kłopotów gospodyniom. Dodatkowo bardzo dobry punktowy blok oraz skutecznie wyprowadzane kontry sprawiły, że czwarta partia była tą ostatnią. Set zakończył się przy stanie 25:15 i tym samym wygrałyśmy całe spotkanie 3:1.

Bardzo cieszymy się z tego zwycięstwa, ponieważ była to pierwsza wygrana na wyjeździe, a dodatkowo na bardzo trudnym terenie, gdyż Poprad Stary Sącz to bardzo utytuowany oraz doświadczony zespół, który od wielu lat szkoli dzieci i młodzież.

Po trzech kolejkach zajmujemy w tabeli 3 miejsce! Mamy nadzieję, że zostanie tak do końca ligowych zmagań!!! Na pewno będziemy się o to starać! :)

Kolejny mecz to spotkanie z debiutującą w rozgrywkach ligowych małopolski drużyną GAS Rozwój Szerzyny. Odbędzie się ono na naszej hali, lecz termin oraz godzina spotkania nie są jeszcze znane. Wkrótce podamy informację z nadzieją, że i tym razem hala wypełni się głośno dopingującymi kibicami!! :) Już dziś zapraszamy!!

Poprad Stary Sącz - SMS Aktywni Raba Wyżna 1:3 (14:25, 18:25, 25:18, 15:25)

Skład: D. Lubińska (k), D. Hudomięt, A. Waśko, K. Grzybacz, K. Krasińska, K. Stasiak, K. Hudomięt (libero), A. Talip, K. Wójciak. Trener: R. Szawernoga.