top of page

Nie najlepszy początek...

2 października 2015r. awansem rozegrałyśmy nasz pierwszy mecz w III lidze kobiet MZPS. Gościła nas drużyna Podkarpacie Bobowa, która posiada już sporo doświadczenia jeśli chodzi o grę w III lidze. Spotkanie rozpoczęło się bardzo nerwowo - za sprawą sędziów, którzy popełnili kilka błędów, przez co przy stanie 1:1 akcja była powtarzana trzy razy. W końcu udało się kontynuować mecz, jednak na początku ze zdobywania punktów bardziej cieszyły się zawodniczki z Bobowej, które wypracowały sobie kilka punktów przewagi. Jednak my nie odpuszczałyśmy i dzięki dobrej grze w polu oraz kontrataku doprowadziłyśmy do stanu 24:24. Końcówka należała jednak do przeciwniczek, które zdobyły dwa najważniejsze punkty kończące pierswszą partię. Drugi set "wypisz, wymaluj" powtórka z pierwszej partii: klilkupunktowa przewaga siatkarek z Bobowej, nasza udana pogón za przeciwniczkami, 24:24 i niestety dwa nasze błędy - 26:24 dla Bobowej. Na początku kolejnego seta, gospodynie tradycyjnie zdobyły parę punktów przewagi. Tym razem jednak po odrobieniu różnicy, jak rozpędzone zdobywałyśmy kolejne punkty, dzięki którym tym razem to my miałyśmy całkiem sporą przewagę. Dobra zagrywka, blok oraz efektowne ataki ze skrzydeł i środka pozwoliły nam cieszyć się wysoką wygraną w 3 secie - Bobowa zdobyła 17 punktów. Na czwartą partię wyszłyśmy zwarte i gotowe, by powtórzyć wynik z 3 seta. Niestety, przeciwniczki szybko zniweczyły nasze plany. Bardzo dobra zagrywka siatkarek z Bobowej sprawiła, że przyjęcie w naszym teamie kompletnie "siadło". Nie mogłyśmy wyprowadzić akcji, a przeciwniczki w dalszym ciągu bombardowały nas zza lini 9 metra. W połowie seta udało nam się odrobić kilka punktów i zbliżyć do siatkarek Podkarpacia na trzy punkty. Na tablicy widniał wynik 17:14. Wtedy jednak w naszej druzynie znów zaczęło szwankować przyjęcie i komunikacja podczas wyprowadzania kontrataku. Po kilku minutach Bobowa mogła się cieszyć ze zwycięstwa w tym spotkaniu.

Miałyśmy na pewno dużą szansę, aby wynik tego meczu mógł wyglądać inaczej. Siatkarkom z Bobowej z pewnością pomogło doświadczenie, które zdobywały przez kilka wcześniejszych sezonów w III lidze. Dla nas jednak była to bardzo cenna lekcja, z której na pewno wyciągniemy wnioski i będziemy nad nimi pracować na treningach.

Kolejne spotkanie odbędzie się 10.10. 2015 r. w Rabie Wyżnej, a podejmować będziemy drużynę UKS JEDYNKA Tarnów. Początek meczu zaplanowano na godz. 17.00. Już dziś zapraszamy naszych wszystkich sympatyków do aktywnego kibicowania i wspierania nas w walce o wygraną.

Podkarpacie Bobowa - Aktywni Raba Wyżna 3:1 (26:24, 26:24, 17:25, 25:16).

Skład: D. Lubińska (k), D. Hudomięt, K. Grzybacz, K. Krasińska, K. Stasiak, A. Waśko, K. Hudomięt (libero), A. Talip, K. Wójciak. Trener: R. Szawernoga.