top of page

Historyczny tie-break w Brzeszczach!!

3 stycznia (awansem z 10.01) rozegrałyśmy pierwszy mecz rundy rewanżowej z drużyną UKS Brzeszcze. Pierwsze spotkanie wygrałyśmy 3:0, jednak tym razem nie tak łatwo było pokonać rywalki. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 3:2, lecz nasza gra nie zachwycała. Sporo błędów własnych i niekończące ataki ze skrzydeł były główną przyczyną tego wyniku. W pierwszym secie przy stanie 23:22, sędzia popełnił błąd w ocenie sytuacji i przyznał niesłuszny punkt Brzeszczom, które wygrały w tej partii. Dwa kolejne sety należały do nas. Czwarta odsłona miała być tą ostatnią, jednak nasze roluźnienie sprawiło, że musiałyśmy grać tie-breaka, którego na pewno będziemy baaaaaardzo długo pamiętać. Od samego początku swój rytm gry narzucyiły przeciwniczki, które przy zmianie stron prowadziły 8:4. Kiedy na tablicy wyników pokazał się wynik 10:5 dla Brzeszcz, nikt chyba nie wierzył, w to co stanie się za kilka minut. Bardzo dobra zagrywka, blok, obrona i kontry sprawiły, że wygrałyśmy tego seta...15:10!!! Zdobycie 10 punktów z rzędu w tak ważnym i stresującym momencie to ciekawe doświadczenie ;) Wywiozłyśmy z Brzeszcz 2 punkty, które pozwoliły nam utrzymać się na pozycji lidera IV ligii (Ogniwo Piwniczna posiada taką samą ilość punktów, lecz gorszy stosunek setów) --> TABELA.

A już jutro (17.01) zagramy u siebie rewanż z drużyną Setbola Oświęcim (w pierwszym spotkaniu 3:0 dla nas). Mamy nadzieję, że i tym razem licznie zgromadzeni kibice pomogą nam w odniesieniu kolejnego, bardzo ważnego zwycięstwa. Początek spotkania o godz. 18.00 na hali Gimnazjum nr 1 w Rabie Wyżnej. ZAPRASZAMY!!!

UKS Gminy Brzeszcze – SMS Aktywni Raba Wyżna 2:3 (25:23, 20:25, 19:25, 25:17, 10:15) Aktywni: D. Lubińska, D. Hudomięt, K. Warzeszak, K. Grzybacz, A. Talip, K. Stasiak, K. Hudomięt (libero), S. Jurkowska, K. Wójciak. Trener: R. Szawernoga.