top of page

Setbol pokonany!

We wczorajszym (15.11.2014r.) meczu wyjazdowym pokonałyśmy ligowe rywalki z Oświęcimia - 3:0. To nie było jednak łatwe spotkanie. Gospodynie, podbudowane piątkowym zwycięstwem z drużyną z Krakowa, postawiły nam twarde warunki gry.

Mecz, można powiedzieć, rozpoczęłyśmy bojaźliwie. Szybko straciłyśmy kilka punktów i w rezultacie musiałyśmy gonić wynik. Niestety nerwowość w naszych szeregach temu nie sprzyjała, ale... wraz z rozwojem sytuacji nasza grała zaczęła wyglądać coraz lepiej. Z początkowego 11:8 oraz 15:11 dla zawodniczek z Oświęcimia, dzięki naszej świetnej zagrywce, która odrzucała przeciwkiczki od siatki, wyprowadziłyśmy pierwszego seta na wynik 20:18, a ostatecznie 25:20. Pierwszy wyjazdowy wygrany set stał się więc faktem!!

Po zmianie stron sytuacja się powtórzyła. Ponownie zawodniczki Setbola dyktowały warunki, ale w odpowiednim momencie "przycisnęłyśmy" i wykorzystałyśmy błędy rywalek. Skuteczny blok oraz przewaga na siatce sprawiły, że zwycięstwo w tej partii nie było zagrożone. Ostatecznie zwyciężyłyśmy w drugiej odsłonie 25:15.

Trzeci set należał do najbardziej wyrównanych. Przez większą część seta żadna z drużyn nie potrafiła wypracować konkretnej przewagi, gra toczyła się punkt za punkt. Gdy na tablicy pojawił się wynik 23:20 dla naszej drużyny wydawało się, że mecz już jest rozstrzygnięty. Nic bardziej mylnego. Gospodynie, dzięki dobrej zagrywce doprowadziły do gry na przewagi i emocjonującej końcówki meczu. Ta jednak należała do nas. Zwyciężając 27:25 zainkasowałyśmy trzy punkty i obecnie plasujemy się na PIERWSZYM miejscu w tabeli IV ligi MZPS kobiet!!!

Wypowiedź naszego trenera po meczu:

- Cieszy fakt, że dziewczyny nie załamują się, nawet gdy nie idzie, gdy trzeba gonić wynik. Takich momentów w tym meczu było wiele, ale z każdego wybrnęły. Może nasza gra nie była najlepsza, mamy jeszcze sporo błędów do poprawienia, ale najważniejsze jest zwycięstwo i trzy punkty zdobyte na trudnym terenie.

Setbol Oświęcim – SMS Aktywni Raba Wyżna 0:3 (20:25, 15:25: 25:27)

SMS Aktywni: D. Lubińska, D. Hudomięt, K. Warzeszak, K. Grzybacz, A. Talip, K. Stasiak, K. Hudomięt (libero) oraz A. Waśko, K. Wójciak, S. Jurkowska. Trener: R. Szawernoga.

Naszymi kolejnymi rywalkami w 3 kolejce będa zawodniczki Grunwaldu Chełmek. Zagramy z nimi na własnym parkiecie (hala Gimnazjum w Rabie Wyżnej). Spotkanie jednak nie odbędzie się, jak było zaplanowane, w sobotę (22.11). O terminie i godzinie meczu poinformujemy, a już dziś zapraszamy do kibicowania!