top of page

Pierwszy mecz i pierwsza wygrana!

8 listopada nasza Drużyna w inauguracyjnym meczu IV ligi MZPS, przed własną publicznością w 3 setach pokonała zespół UKS Gminy Brzeszcze. Mecz jednak nie należał do najłatwiejszych. Mimo, iż dla przyjezdnych był to pierwszy występ w rozgrywkach seniorskich postawiły nam całkiem wysoką poprzeczkę.

Pierwszy set miał szybko paść naszym łupem, gdyż od samego początku objęłyśmy wysokie prowadzenie. Ale przy stanie 20:12 gra przestała się kleić. UKS postraszył nas zagrywką i bardzo szybko nasza przewaga stopniała. Jednak końcówka należała już do nas i zakończyłyśmy seta wynikiem 25:21. Kolejna partia rozpoczęła się od gry "punkt za punkt". W dalszej części seta pokazałyśmy, że parkiet należy do nas -dzięki świetnej zagrywce, odskoczyłyśmy na kilka punktów i pewnie wygrałyśmy do 18.

Wydawać by się mogło, ze trzeci set będzie, tak jak poprzedni, pod nasze dyktando. Niestety, od samego początku prym wiodły zawodniczki z Brzeszcz. Dużo błędów własnych, słabe przyjęcie, a co za tym idzie brak punktowych akcji sprawiły, że na tablicy pojawił się wynik 18:14 dla UKS-u. Wtedy nasza dobra passa wróciła. Znów zafunkcjonowała zagrywka, zaczęłyśmy walczyć i tak doprowadziłyśmy do remisu 23:23. Przy głośnym dopingu zebranej publiczności, kolejna zagrywka wpadła bezpośrednio w boisko rywalek, a ostatni punkt po złym rozegraniu akcji przez Brzeszcze zdobyłyśmy po skutecznej kontrze. Wygrana 3:0 to dla nas duży sukces i jest to pierwszy krok w realizazji postawionych celów. Po sobotnich meczach IV ligi, zajmujemy 1 miejsce w tabeli!! :)

Dziękujemy licznie zgromadzonej publiczności za doping i wsparcie!

W najbliższą sobotę zmierzymy się na wyjeździe z drużyną Setbola Oświęcim.

Trzymajcie kciuki!

Skład: D. Lubińska, A. Firek, D. Hudomięt, A. Talip, K. Grzybacz, K. Stasiak, K. Hudomięt (l), A. Waśko, K. Warzeszak, A. Gruca, K. Wójciak, S. Jurkowska. Trener: R. Szawernoga.